Kredyt 2% Kamień Pomorski, Zachodniopomorskie

bezpieczny kredyt 2% zachodniopomorskie kamień pomorski

Kredyt 2% Kamień Pomorski, Zachodniopomorskie

Kredyt 2% Kamień Pomorski warunki uzyskania

Kredyt 2%  Kamień Pomorski warunki uzyskania. Kto i w jakich okolicznościach może skorzystać z kredytu na 2% w Kamieniu Pomorskim oraz okolicach woj. zachodniopomorskiego? Kryteria przystąpienia do programu są związane przede wszystkim z wiekiem kredytobiorcy. Bezpieczny Kredyt 2% jest dostępny tylko dla osób, przed 45. roku życia. W przypadku małżeństwa lub partnerów, którzy są rodzicami co najmniej 1 dziecka wspólnego.

Dowiedź się więcej o kredycie 2% w Kamieniu Pomorskim oraz okolicach w  naszym biurze nieruchomości w Kamieniu Pomorskim 

Kredyt 2%  Kamień Pomorski warunki uzyskania.

Ponadto kredyt 2% może być przyznany wyłącznie na zakup pierwszej nieruchomości. Znaczy to, że beneficjentami mogą być tylko osoby, które nie mają (też nigdy nie miały) mieszkania, domu czy prawa do lokalu bądź domu. To znaczy, że rzed dniem udzielenia kredytu mieszkaniowego 2% nie miały prawa własnościowego na wcześniej wymienione nieruchomości. Jeżeli kredyt biorą wspólnie razem małżoństwo, to zasada jest taka, iż żadne z nich nie może być właścicielem nieruchomości. Nawet rozdzielność majątkowa nie ma tu żadnego znaczenia. Ale jeśli owego kredytu 2% skorzysta np. singiel, a po paru latach wejdzie ślub z osobą będącą właścicielem mieszkania, to zgodnie z ustawą nie straci on prawa do dopłat.

Bezpieczny Kredyt 2% – na co można przeznaczyć?

Duże znaczenie ma też to, na co zostaną właśnie zostaną przeznaczone środki z bezpiecznego kredytu 2%. Dopłata do kredytu hipotecznego będzie dostępna wyłącznie dla tych osób, którzy chcącą dokonać zakupu:

  • mieszkania (rynek pierwotny),
  • mieszkania (rynek wtórny),
  • dom (rynek wtórny),
  • lub działka budowlana pod budowę domu jednorodzinnego.

Ponadto bezpieczny kredyt 2% będzie można również uzyskać na dokończenie istniejącej budowy domu.

jaka jest kwota maksymalna bezpiecznego kredytu 2%?

Nie ma tutaj ograniczeń, jeśli mówimy o powierzchni domu, lokalu lub mieszkania, czy też np. cenę w przeliczeniu na 1 m2. Ale jest ustalono jednak maksymalne limity dotyczące wysokości bezpiecznych kredytów 2% na pierwsze mieszkanie, wynoszące:

  • 500 tys. zł – dla singla, który bierze udział w programie;
  • 600 tys. zł – dla małżeństwa bądź rodziców, którzy posiadają conajmniej 1 wspólne dziecko;
  • 150 tys. zł – na dokończenie budowy domu mieszkalnego budowanego do tej pory za koszty własne wtedy, gdy kredytobiorca prowadzi gospodarstwo domowe razem z współmałżonkiem bądź w skład owego gospodarstwa domowego kredytobiorcy wchodzi bynajmniej 1 dziecko;
  • 100 tys. zł – na dokończenie budowy domu mieszkalnego budowanego do tej pory za koszty własne, gdyż kredytobiorca prowadzi jednoosobowe gospodarstwo domowe.

Ważne jest wiedzieć również, że kredyt 2% może zostać udzielony wyłącznie tylko wtedy, jeśli w dniu złożenia wniosku o udzielenie owego kredytu kredytobiorca nie jest stroną umowy innego kredytu hipotecznego. Również także w przypadku, gdyż nie nastąpiło jeszcze nabycie prawa własności domu jednorodzinnego czy lokalu mieszkalnego. Także nie jest możliwe wzięcie innego kredytu hipotecznego podczas, gdy korzysta się z bezpiecznego kredytu 2%. Ogólne całość kredytu wziętego na zakup nieruchomości powinna zamknąć w wymienionych wyżej kwotach.

Wkład własny. Czy jest on potrzebny?

Bezpieczny Kredyt 2%, pomimo dopłaty od Państwa, nie jest znacząco inny od innych kredytów. W związku z tym, iż do każdego kredytu hipotecznego jest potrzebne wniesienie wkładu własnego. Wysokość w każdym przypadku jest ustalana przez konkretny bank. Zgodnie z ustawą o wkład własny nie może ten być jednak wyższy niż kwota 200 tysięcy złotych. Ale wkład własny może też być na przykłąd działką własnościową).

Jest przewidywalne również to, iż istnieje możliwość połączenia kredytu bezpiecznego 2% z innym programem na przykład „Mieszkanie bez wkładu własnego”. Lecz szczegóły tego nie są jeszcze znane.

Suma summarum…

Program bezpiecznego kredytu 2% jest odpowiedzią na zmniejszoną w wyniku dość wysokich stóp procentowych zdolnością kredytową obywateli polskich. Kredyt tem cieszy się dość dużym zainteresowaniem, zwłaszcza spośród młodych osób. Nie jest jeszcze wiadomo, na jakim poziomie będą marże jak i również prowizje banków udzielających bezpiecznych kredytów 2%. A to swoją drogą znacznie utrudnia ocenę opłacalności owego rozwiązania. Jeżeli planujesz w najbliższym czasie zakup swojej pierwszej nieruchomości, bardzo polecamy śledzić wszystkie doniesienia w sprawie bezpiecznego kredytu 2%.

Polub tę stronę
Przejdź do paska narzędzi